KobiHosting// Kobiler İçin Web Hosting
 
  İÇERİK
         Ana Sayfa
         Haberler
         Web Hosting
         Google Kayıt
         News / NNTP
         Otomobil / Tuning
         IRC / Sohbet
         Mesajlarınız
         RJ45 Çakma Şekli
         IDN Çevirici
         İletişim

  KATEGORİ

         Sunucu Yönetimi ( 13 )
         Güvenlik ( 0 )
         Ağ Temelleri ( 3 )
         Uygulama Merkezi ( 2 )
         Virus-Trojan ( 5 )
         Arama Motorları ( 4 )
 

  MESAJLAR

seo

15.01.2008

Ozellikle Windows sunucular hakkındaki tüyolarınız çok işime yarıyor. Çok teşekkür ederim…

 
 

 
  İSTATİSTİK
 

Online

1

Bügün Gelen Ziyaretçi

13

Dün Gelen Ziyaretçi

28

Toplam Ziyaret

196883

       
6 Kategoride 27 Makale
6 Kategoride 2 Resim
97 Haber 332 Üye

 

 

Pardus... Özgürlük İçin...

SysAdminDay

Her yıl, Temmuz ayının son cuması "Dünya Sistem Yöneticiler Günü" olarak kutlanmaktadır.

Dünya Sistem Yöneticileri Günümüz Kutlu Olsun :)

 

 

 

 

      TV ler Online Dizi Sitelerine Savaş Açtı
      Bu Haber 4910 Kez Okunmuş 08.02.2011
   

TV kanalları, kendilerine büyük paralara mal olan dizi film ve diğer programların, internette yaygın bir şekilde paylaşılması ve bunu yapanların elde ettikleri reklam gelirinden telif ya da alamamalarını gündeme getirerek, bu konuya çözüm arama kararı aldılar.

Çalık Grubunun Medya ve Reklam şirketleri, Turkuvaz Reklam ve Turkuvaz Medya`nın organize ettiği bir toplantı ile dün Çalık Holding Genel Müdürlük binasında toplanan TV kanalları ve bu kanalların bilişim şirketleri, büyük maliyetlerle üretilen dizi film ve diğer programların internette korsan yayınlarına karşı birleşme ve çözüm arama kararı aldılar. Toplantıyı yöneten Turkuvaz Bilgi İşem Sistemleri Grup Başkanı Şaban İren, internet üzerinden dizi yayınınında, yayını yapan, hosting ve teknik desteğini veren, içerik üreten, reklam veren ve izleyen gibi bileşenleri olduğuna dikkat çekti.

İren bütün bu emeklere karşı, internette korsan dizi ve program yayınlanması durumunda, elde edilen haksız gelir ve kalitesiz sunumların, verdiği finansal zararın boyutlarının ciddi bir şekilde büyüdüğüne ve müdahale edilmesi gereken bir duruma geldiğine işaret etti.

İren, internet kullanıcılarına, yeni ve daha kaliteli ürünlerin sunulabileceğini ve bunun karşılığında da internetten, TV kanalları için yeni bir kaynak olabileceğini belirtirken, dizi fim ve programların internette yaratacağı katma değerin, artık hak edenlere döndürülmesi gerektiğini dile getirdi.

TV kanalları, şimdiye kadar internetteki paylaşımların, dizi ve programların rating ve bilinirliğini arttırdığını düşündüklerini ve bu nedenle müdahale edilmediğini belirttiler.

Ancak bu mecrada yaratılan ratingin, artık reklam gelirlerine dönüşmesi isteği ortak talep olarak görülüyor. TV kanalları, şimdiye dek, dizi ya da program sahiplerinden başkaları tarafından haksız elde edilen gelirlerin, kayda değer boyutlara ulaştığına işaret ederek, önlem alınması ve düzenleme yapılması gerektiği konusunda mutabakata vardılar.

Toplantıda ilginç bir belirleme ise, `TV kanallarında, şimdiye kadar telif haklarının korunması konusunda hukuki ve cezai işlem yapılması durumunda, `İnternet Özgürlüğünün kısıtlanması` şeklinde haberler yapılmasınının, kendi ayaklarına kurşun sıkmak olduğu` şeklinde. Yani muhtemelen TV`larda artık FSEK kapsamındaki site engellemelerinde `internet özgürlüğü` türü haberler göremeyeceğiz.

Pana Film`in Kurtlar Vadisinin illegal paylaşımını önlemek için bir dizi mahkeme kararının alındığı örnek verilen toplantıda, 1-K 1-E dizisinin Digiturk Antifraud ekibi tarafından korunduğu ve bu diziyi internetten izleyebilmenin adete imkansız olduğu da gündeme getirildi. Facebook`tan izlenebildiği şeklindeki aksi görüşü olanlara FaceBook`ta izlenebilen yerin sahibinin 1-K ve 1-E olduğu ve buradaki domainin, sahibinden Digiturk tarafından mahkeme kararı ile alındığı anlatıldı.

Kamuoyunun bilinçlendirilmesi için Telif Haklarını korumak üzere alınan mahkeme kararlarını destekleyici haberler yapmak, daha sonra yapılacak işlemlere temel olmak üzere üretilmiş olan içeriklerin baş ve sonlarına Telif hakkı ödenmeksizin veya izin alınmaksızın yapılacak kopyalama paylaşım ve dağıtımların yasal olmadığı konusunda bilgilendirme yapmak konusunda ortak karar alındı.

Sonuçta, TV kanalları bundan sonra FSEK kapsamında internet üzerindeki yayınların telif haklarını daha sıkı takip edecekler ve görülen o ki, yakında, korsan yayın bir çok siteye engelleme gelecek.

  

Üye Adı   : 
Şifre   : 

Önemli: Bu üyelik sadece bu site üzerinde makale ve haber takibi ve yorum yapma amacini taşır. KRKN a ait diger hizmetlerle hicbir iliskisi yoktur.

ANKET


      Pardus 2009
      Kuracağım - ( 17 )
      Kurdum ve beğendim - ( 12 )
      Kurdum ve beğenmedim - ( 11 )
      Kurmayacağım - ( 23 )

EN ÇOK OKUNAN

         RJ45 Çakma Şekl... ( 10315 )
         E-Reklam Nedir ... ( 7393 )
         SEO Sozlugu... ( 7039 )
         Windows 2003 te... ( 6888 )
         Google Kriterle... ( 6829 )
         VISTA'ya Networ... ( 6678 )
         SEO Nedir ?... ( 6423 )
Güncel Virus Listesi
LİNKLER

         Google Kayıt Reklam
         OemTURK 2.ci El OEM Pazarı
         KRKN Web Hosting
         AdWords Reklam
         TeamPALIO Forumu

Karakan Networking Bu Site KOBiPARK Teknoloji Hizmetidir